Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Wójt nie rezygnuje z planów. Chce wybudować basen!

Urząd gminy Łęczycy szuka firmy, która opracuje kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową pod budowę basenu w Topoli Królewskiej. W ubiegłym tygodniu na stronie urzędu zamieszczono zapytanie ofertowe.

Niecka basenowa ma mieć wymiary 16,66 x 8,5 m oraz głębokość 0,9 do 1,35 m. Szerokość niecki ma umożliwić aranżację 4 torów po 2 m efektywnej szerokości każdy. Głębokość i profil dna będą umożliwiały prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci w klasach 1 – 8. Parametry pozwolą również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, a także na szereg zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Wójt Jacek Rogoziński do sprawy budowy basenu podchodzi bardzo poważnie. Był to jego pomysł i wierzy, że uda się go zrealizować. Choć jeszcze nie ma gotowego projektu pływalni, wójt lada dzień będzie składał wniosek o dofinansowanie budowy basenu.

– Pracujemy nad wnioskiem o dofinansowanie. Myślę, że w tym lub w przyszłym tygodniu już go złożę. Zewnętrzne źródła finansowania są kluczowe przy tej inwestycji, bo z gminnego budżetu basenu nie wybudujemy. Będę starał się pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych i na pewno wnioski o wsparcie finansowe trafią w kilka miejsc – mówi Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca.

Basen przy szkole podstawowej kosztować ma blisko 10 milionów złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.