Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Wójt chce wybudować basen!

Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca w piątek dostał zgodę większości radnych na opracowanie projektu basenu. Pływalnia miałaby powstać przy Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej. Koszt takiej inwestycji wynosi 7-8 milionów złotych.

– To oczywiście dopiero początek. Na razie radni 9 głosami za przy 4 wstrzymujących wyrazili zgodę na przygotowanie projektu. Mając gotowy projekt będziemy mogli ogłosić przetarg, z którego dowiemy się, jaki byłby koszt inwestycji. Wstępnie, po zapoznaniu się z podobnymi inwestycjami w Polsce, które zostały zrealizowane, szacuję, że koszt budowy basenu wyniesie około 7-8 milionów złotych. Są różne źródła finansowania takiego przedsięwzięcia i chciałbym z nich skorzystać. Zakładam, że gminie udałoby się pozyskać przynajmniej 60% dofinansowania inwestycji, ale równie dobrze może to być znacznie więcej – mówi Jacek Rogoziński, włodarz gminy Łęczyca.

Plany wójta zakładają wybudowanie basenu o wymiarach 16 x 9 metrów z brodzikiem dla dzieci i sauną. Jeśli projekt uda się zrealizować, gmina Łęczyca będzie jedyną w powiecie, na której terenie powstanie basen.

– Będę robił wszystko, żeby na ten cel pozyskać jak najwięcej pieniędzy i żeby możliwe było jego zrealizowanie. Nie ukrywam, że chciałbym, aby każde dziecko z terenu gminy Łęczyca kończąc szkołę podstawową potrafiło pływać. Zaznaczam, że to oczywiście dopiero początek i nie można powiedzieć, że basen na pewno wybudujemy, ale sala sportowa przy szkole w Wilczkowicach też początkowo była tylko marzeniem, a dziś już przygotowujemy się do jej oficjalnego otwarcia – dodaje J. Rogoziński.


Basem miałby powstać przy SP w Topoli Królewskiej