Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Wicestarosta poddębicki członkiem Wojewódzkiej Rady Zrzeszenia LZS w Łodzi

Ze względu na pandemię, po ponad rocznej przerwie, odbył się pierwszy Wojewódzki Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Delegaci pozytywnie ocenili działalność Rady Wojewódzkiej za lata 2016-2020 i przyjęli kierunki działania na lata 2021-2024. Wybrano również nowe władze na nową kadencję. Jednym
z dwunastu członków wojewódzkiej rady został Piotr Majer – wicestarosta poddębicki, który zasiadał w radzie również w latach 2012-2015.

Spośród delegatów wojewódzkich wybrano też ośmioro reprezentantów na Krajowy Zjazd Zrzeszenia LZS, powołano również Wojewódzką Komisję Rewizyjną WZ LZS oraz nowy zarząd.

Do łódzkiego zrzeszenia LZS należy obecnie 24 300 osób (zrzeszonych w 554 jednostkach organizacyjnych, w tym 280 to kluby, ULKS i UKS), około 18 500 z nich nie przekroczyło 18 roku życia. Co rocznie organizuje około 12 tysięcy imprez sportowych i turystycznych, w których uczestniczy 520 tysięcy osób. Do wiodących dyscyplin sportu w łódzkiej organizacji należą: piłka nożna, kajakarstwo górskie, zapasy, podnoszenie ciężarów, łyżwiarstwo szybkie, lekkoatletyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.