Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

pamiątki spycimierskie
Powiat poddębicki Uniejów

Weź udział w konkursie na projekty pamiątek

Gmina Uniejów ogłasza konkurs na projekty oryginalnych pamiątek ze Spycimierza, wsi niedaleko Uniejowa słynącej z tradycji układania kwiatowych dywanów na Boże Ciało. Chcielibyśmy, żeby propozycje pamiątek były niespotykane wcześniej, odwołujące się do tradycji, kultury i historii tego urokliwego miejsca w dorzeczu Warty.

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie turyści pragną czegoś prawdziwego, w miarę możliwości ręcznie wyrabianego, inspirowanego dziedzictwem kulturowym i przyrodą. Na fali tego trendu, jak również w związku z planowanym Centrum Historyczno – Kulturalnym „Spycimierskie Boże Ciało” gmina Uniejów postanowiła ogłosić konkurs, który pozwoli wyłonić projekty związane ze świętem i tradycją układania kwietnych kobierców na procesję Bożego Ciała oraz samym Spycimierzem i jego historią. Mogą to być magnesy, breloczki, grafiki i wszystko to, co gra w duszy artysty. Istotne, aby gadżety kojarzyły się i promowały Spycimierz i jego niezwykłą, ponad dwustuletnią tradycję układania kwiatowych dywanów oraz by były wykonane w sposób pozwalający na ich powielanie.
Informacje o Spycimierzu można znaleźć na stronach Spycimierskiego Bożego Ciała i stronie turystycznej Gminy Uniejów.

Uczestnikami mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, twórcy, artyści prowadzący samodzielną działalność lub zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

Na formularze zgłoszeniowe oraz wizualizacje cyfrowe lub prototypy prac czekamy do 15 września br. Komisja konkursowa wyłoni 3 najlepsze prace. Nagrodą będzie weekendowy pobyt dla dwojga w jednym z najlepszych obiektów do wyboru (Aparthotel lub Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich).

Tych, którzy jeszcze nie poznali Uniejowa informujemy, że to pierwsze polskie uzdrowisko termalne położone w województwie Łódzkim. Obiekty, w których zostaną zakwaterowani laureaci konkursu, położone są w strefie uzdrowiskowej termalnego grodu w pobliżu kompleksu termalno – basenowego. Nowoczesne wnętrza Aparthotelu oraz te z historycznym sznytem w połączeniu z dozą nowoczesności w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich stanowią doskonałą bazą wypadową do odkrywania oferty turystycznej miasteczka, walorów przyrodniczych, zabytków i mnóstwa wodnych atrakcji. Jest zatem o co powalczyć.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na naszej stronie internetowej, fanpage’u , tak aby wyłonić dodatkowego laureata publiczności, który również zostanie nagrodzony. Wygrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie przy okazji IV Seminarium Spycimierskiego.

Prace z dopiskiem „Konkurs na pamiątkę turystyczną Spycimierza” należy przesłać na adres: Urząd Miasta w Uniejowie, Dział Promocji. Ul. Błogosławionego Bogumiła 13, 99-210 Uniejów lub dostarczyć osobiście na wskazany adres do sekretariatu lub pokoju nr 6. Liczy się data stempla pocztowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.