Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Warto dbać o pomnik papieża. Taki widok razi…

Upstrzony ptasimi odchodami pomnik Jana Pawła II przed kościołem w centrum Ozorkowa razi swoim wyglądem. Dlaczego jest w takim stanie? – pytają wierni, którzy o problemie informowali redakcję już niejednokrotnie.

W samym centrum miasta, przed kościołem św. Józefa, stoi pomnik Wielkiego Polaka. Wydawać by się mogło, że dbanie o postument powinno być kwestią niezaprzeczalną. Jednak tak nie jest i taki stan wielu martwi.

– Szczególnie teraz, gdy są takie ciężkie czasy, powinniśmy zwracać uwagę na sprawy istotne nie tylko dla nas samych, ale również społeczeństwa. Niedawno poszłam pomodlić się pod pomnik św. Jana Pawła i szczerze mówiąc, gdy spojrzałam w jakim jest stanie, to zrobiło mi się bardzo smutno – mówi pani Wanda. – Czy naprawdę tak trudno jest systematycznie myć pomnik z tych ptasich odchodów?

Tak się niestety składa, że pomnik ustawiony został tuż pod rozłożystym drzewem w koronie którego jest sporo gniazd gawronów. Jak łatwo się domyślić, ptaki systematycznie paskudzą na pomnik i na razie parafia nie wpadła na pomysł, jak temu zapobiec.

Rzeczywiście, jedynym sposobem jest więc systematyczne i dość częste mycie pomnika.