Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Gm. Łęczyca Powiat łęczycki

W Wilczkowicach mury pną się do góry

Na zewnątrz budynku do zrobienia został już tylko dach i elewacja. Obecnie wykonawca prowadzi większość robót wewnątrz – zrobiony został system wentylacji, rozprowadzane są instalacje, kładzione tynki. Uczniowie będą korzystać z sali sportowej wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Zarówno wykonawca, jak i inwestor przyznają, że prace idą zgodnie z harmonogramem. Nie ma żadnych opóźnień i nawet mimo pandemii koronawirusa zakończenie inwestycji w terminie nie jest zagrożone.

– Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Od 1 września sala już będzie dostępna – mówi Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca. – Cieszy mnie, że jeśli dostaniemy dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego na pokrycie kosztów budowy w wysokości 2 mln 500 tys. zł, to koszty poniesione przez gminę na tę inwestycję wyniosą poniżej jednego miliona złotych. Jeśli chodzi o ten wniosek, to uzupełniliśmy wymagane dokumenty i wierzę, że to dofinansowanie otrzymamy, wszystko jest na dobrej drodze. Przypomnę, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” już przyznało nam dofinansowanie w kwocie 1 712 400 zł.

Wniosek złożony do urzędu marszałkowskiego przez wójta J. Rogozińskiego opiewa na 2 mln 800 tys. złotych. Z tej kwoty 2 mln 500 tysięcy zł ma być przeznaczone na koszty związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach, pozostałe 300 tysięcy zł zostałoby wydane na doposażenie sali.

Prace przy budowie sali trwają od listopada. Termin zakończenia ustalony został na 30 sierpnia 2020 r.