Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W szpitalu w Łęczycy przygotowują się na zwiększoną liczbę pacjentów z Covidem

szpital w łęczycy

Wciąż groźne statystyki zakażeń i zgonów w związku z panującą pandemią „wymuszają” na rządzących podejmowanie działań ograniczających możliwość transmisji wirusa, nie tylko w skali kraju, ale także w samorządach lokalnych.

Zgodnie z wcześniejszym zaleceniem wojewody, łęczycki szpital dysponował do tej pory 19 łóżkami dla pacjentów u których podejrzewano możliwość zakażenia wirusem COVID. Obecnie, jak informuje starosta Janusz Mielczarek, w związku z kolejnym zaleceniem wojewody w szpitalu przygotowano dalsze 21 łóżek dla osób chorych na COVID 19, z czego 20 jest przeznaczone dla osób samodzielnie oddychających, a jedno łóżko zostało wyposażone w stosowny sprzęt wspomagający procesy życiowe.

– W drugiej połowie kwietnia na terenie powiatu powstaną i zaczną swoją działalność dwa masowe punkty szczepień. Jeden z nich będzie na pewno działał w oparciu o szpital, co do drugiego, to nie znam jeszcze lokalizacji – wyjaśnia starosta. – Działania te pozwolą na znaczne przyśpieszenie tempa szczepień a tym samym podniesienie stopnia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.