Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W Ozorkowie przygotowania do uruchomienia punktów szczepień

Gdzie w Ozorkowie będzie można skorzystać z oferty masowych punktów szczepień? W tej sprawie od kilku dni trwają rozmowy pomiędzy miejscową władzą a jedną z przychodni zdrowia działających w mieście.

– Rozmawiamy w tej sprawie z Medarem – mówi burmistrz Jacek Socha. – Zastanawiamy się nad możliwością ustawienia przed ośrodkiem zdrowia, przy ul. Wyszyńskiego, namiotu w którym odbywałyby się szczepienia mieszkańców. Powszechny punkt szczepień mógłby też zostać uruchomiony w naszej hali sportowej.

hala sportowa

Łódzkie: Co najmniej 48 samorządowych punktów szczepień

W regionie łódzkim punkty szczepień masowych będą uruchomiane przez poszczególne samorządy do 25 kwietnia.

– Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia. Trwa weryfikacja punktów pod kątem ich możliwości – przekazała mediom pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak.

– W każdym powiecie powstaną co najmniej dwa punkty szczepień masowych. W sumie w regionie ma być ich przynajmniej 48, ale zgłoszeń jest więcej – poinformowała.

W punktach organizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców ma być wykonywanych 200 zabiegów dziennie. W ośrodkach, gdzie mieszka ponad 50 tys. osób, obsługa punktów ma szczepić dziennie przynajmniej pół tysiąca pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.