Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W Ozorkowie akcja przeciw oszustom

Spółdzielnia mieszkaniowa razem z miejscową policją podjęły wspólne działania, aby ostrzec lokatorów przed oszustami. Na drzwiach wejściowych bloków wywieszone zostały ostrzegawcze plakaty.

„Uwaga na oszustów. Jeżeli zadzwoni do Ciebie osoba podająca się za członka rodziny, policjanta, prokuratura, urzędnika, która będzie żądała przekazania pieniędzy. Pamiętaj. Policja nie informuje o prowadzonych działaniach. Policjant, prokurator nigdy nie żąda przekazania pieniędzy. Jeżeli zadzwoni wnuczek lub inny członek rodziny, poprosi o pieniądze rozłącz się, a następnie skontaktuj się z tą osobą, używając znanego Ci numeru telefonu i zapytaj czy potrzebuje pieniędzy. Nigdy nie przekazuj pieniędzy nieznajomym pośrednikom. O wszystkich podejrzanych sytuacjach powiadamiaj policję. Numer telefonu alarmowego 112” – czytamy w informacji.

piotr piętka

Czy Piotr Piętka, prezes miejscowej spółdzielni mieszkaniowej, słyszał o oszukanych w ten sposób lokatorach?

– Do mnie bezpośrednio nie zgłosił się żaden oszukany lokator, ale lepiej dmuchać na zimne – słyszymy. – Tym bardziej, że w miastach naszego regionu takie oszustwa się zdarzają i z tego co wiem, są niestety coraz częstsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.