Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy w długich kolejkach czekają w autach na wymaz

Codziennie przed punktem wymazowym Drive Thru przy łęczyckim szpitalu tworzą się ogromne kolejki. Mieszkańcy czekający w samochodach na pobranie wymazu do badania na obecność koronawirusa muszą być cierpliwi, choć samo pobranie wymazu trwa około dwóch minut.

Mobilny punkt pobrań pracuje codziennie w godzinach do 8.30 do 13. Dość krótki czas pracy może być powodem sporych kolejek – wszyscy skierowani na wymaz chcą zdążyć. W piątek przed południem kolejka samochodów kończyła się tuż za szlabanem przy wjeździe na teren szpitala. Jak usłyszeliśmy, wcale nie była długa.

– Zdarza się, że jest tyle osób skierowanych na wymaz, że auta czekają w kolejce na ulicy Zachodniej, i to z obu stron. Ale idzie to dość sprawie, tylko widok takiego sznura samochodów już może zniechęcić – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.

Początkowo w mobilnym punkcie pobrań, który funkcjonuje od 1 października robiono po kilka wymazów dziennie. Wraz ze wzrostem zachorowań w regionie i coraz bardziej szalejącym koronawirusem, ta liczba kilkukrotnie wzrosła.

Z pewnością, mimo że trzeba poczekać w kolejce, wykonanie wymazu w punkcie Drive Thru jest najwygodniejszą formą wykonania testu. Wystarczy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu oraz swój dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Badany nawet nie wysiada z samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.