Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy nie będzie szybkiego powrotu do normalności

Burmistrz Paweł Kulesza mówi bez ogródek – „przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte, to samo dotyczy placówek kulturalnych”.

Rząd od najbliższego poniedziałku wprowadza luzowanie obostrzeń związanych z COVID 19. Jednak to od lokalnego samorządu zależy, czy od 4 maja zaczną działać biblioteki, muzeum, dom kultury, a od 6 maja przedszkola i żłobki.

Wiadomo już, że w Łęczycy proces odmrażania nie będzie gwałtowny.

– Postanowiliśmy, że w naszym mieście żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte, prawdopodobnie do 26 maja – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – Będziemy oczywiście bacznie obserwować sytuację. Nie wykluczamy, że w przypadku zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa związanego z zagrożeniem epidemiologicznym termin otwarcia przedszkoli i żłobków może się przyspieszyć. Jednak na razie nie ma takiej możliwości. Nie będziemy ryzykować zdrowia dzieci.

Podobnie będzie z instytucjami kulturalnymi.

– W przypadku tych instytucji będziemy bardzo powoli, z zachowaniem reżimu sanitarnego, próbowali wracać do normalności – dodaje burmistrz. – W najbliższym czasie spotkam się z dyrektorami tych jednostek. Ustalimy pewne zasady, niemniej jednak uruchomienie działalności muzeum, bibliotek czy domu kultury nie wydarzy się w najbliższy poniedziałek.