Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy będzie protest pod blokiem?!

Lokatorzy spółdzielczego bloku przy ulicy Bitwy nad Bzurą 39 w Łęczycy zamierzają jutro (14 czerwca) spotkać się przed blokiem, żeby wypracować wspólne stanowisko i udzielić odpowiedzi władzom „Łęczycanki” w sprawie planowanej budowy bloku. Mieszkańcy w większości są krytycznie nastawieni do planowanej inwestycji.

– Zaprosiliśmy na spotkanie także lokatorów z dwóch pobliskich bloków. Ustalimy wspólne stanowisko, ale mogę powiedzieć, że stanowczo nie godzimy się, żeby przed naszymi oknami spółdzielnia wybudowała kolejny blok kosztem parkingu, placów zabaw, zieleni, bezpieczeństwa i naszego spokoju – usłyszeliśmy od lokatorki zaangażowanej w sprawę. – Będziemy walczyć do końca.

Zarząd „Łęczycanki” w lutym i kwietniu odbył spotkania z przedstawicielami lokatorów bloku przy Bitwy nad Bzurą 39. W odpowiedzi na obawy spółdzielców, zaproponował częściową zmianę planów szukając kompromisu, np. budowę bloku tylko dwuklatkowego, rezygnację z lokali użytkowych w planowanym budynku, wykonanie nowego placu zabaw dla najmłodszych dzieci, przesunięcie drogi wjazdowej, zagospodarowanie terenów zielonych, zwiększenie liczby miejsc parkingowych czy wykonanie chodnika wzdłuż bloku.

– Liczymy się ze zdaniem lokatorów z bloku przy ul. Bitwy nad Bzurą 39 dlatego chcemy wypracować kompromis. Czekamy na odpowiedź na nasze pismo – mówi Jarosław Pacholski, prezes SM „Łęczycanka”.

Prawdopodobnie wypracowanie kompromisu łatwe nie będzie, a dla wielu spółdzielców jest wręcz niemożliwe. Lokatorzy, którzy mieszkają w bloku przy Bitwy nad Bzurą 39 od 40 lat nie wyobrażają sobie zmian. Po spotkaniu, do „Łęczycanki” trafi pismo z odpowiedzią na przedstawione przez zarząd propozycje.


Lokatorzy sprzeciwiają się planowanej budowie na terenie przed blokiem