Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Grabów Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

W Grabowie bez szczepień!

Mieszkańcy Grabowa są rozgoryczeni faktem, że w miejscowości nie stworzono żadnego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Z całej gminy do Narodowego Programu Szczepień przystąpiła tylko jedna placówka medyczna.

Dla niektórych trudno jest zrozumieć, dlaczego w Grabowie nie będzie szczepień. W gminie jest mnóstwo starszych mieszkańców, którzy dostęp do szczepionki powinni mieć na wyciągnięcie ręki. Wielu mieszkańców może mieć problem z wybraniem się na szczepienie do bardziej odległej przychodni.

„Jesteśmy bardzo zakłopotani zaistniałą sytuacją. Bardzo dużo mieszkańców gminy jest w podeszłym wieku, zniedołężniałych i schorowanych, często pozostawionych samym sobie.
W obecnej sytuacji, gdy nie ma na terenie gminy Grabów punktu szczepień, ani informacji gdzie ewentualnie moglibyśmy się zaszczepić – jesteśmy skazani na koronawirusa. Nikt się tym nie przejmuje” – piszą do redakcji mieszkańcy gminy.

Dlaczego grabowska przychodnia nie złożyła deklaracji przystąpienia do Narodowego Programu Szczepień? Doktor Waldemar Antosik, szef przychodni wyjaśnia.

– Kiedy na samym początku określono warunki prowadzenia akcji szczepień, my ich zwyczajnie nie spełnialiśmy, ani pod kątem lokalowym, ani tym bardziej pod kątem wyznaczonej liczby osób wskazanych do zaszczepienia w ciągu doby – wyjaśnia Antosik.

Na terenie gminy Grabów punkt szczepień przeciwko koronawirusowi zorganizowany został w przychodni zdrowia w Starej Sobótce.