Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W DPS wracają obostrzenia. Rozmowy z bliskimi… przez komputer

Od września zaostrzony zostanie reżim w Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie. To zła informacja dla podopiecznych, którzy od kilku miesięcy są w izolacji. Dyrekcja placówki ma pomysł na wykorzystanie komputerów w kontaktach z bliskimi, którzy są na zewnątrz.

dps ozorków

Ostatnio w DPS poluzowano obostrzenia. Przy zachowaniu określonych procedur, rodziny mogły odwiedzać pensjonariuszy domu pomocy. Niektórzy podopieczni DPS otrzymali też zgody na czasowe opuszczenie placówki. Od września ponownie będzie covidowski rygor w funkcjonowaniu DPS.

Izolacja bardzo negatywnie wpływa na podopiecznych.

– Sytuacja jest trudna, a klimat w placówce coraz gorszy. Podopieczni chcieliby normalnie funkcjonować, niestety obostrzenia muszą nadal obowiązywać. Oczywiście, najbardziej dokuczliwy jest brak kontaktu z najbliższymi. Dlatego pomyśleliśmy o pewnej alternatywie – zdradza Joanna Dobros, dyrektor DPS w Ozorkowie.

Pomysłem na zapełnienie pustki mają być wirtualne rozmowy.

– Zdaję sobie sprawę, że nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego z najbliższymi, ale rozmowy za pośrednictwem komputera przez program skype mogą choć trochę zmniejszyć przygnębienie – uważa J. Dobros.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.