Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

W budynku socjalnym jak w hotelu. Luksus pod Daszyną

Pierwsi lokatorzy socjalnego budynku pasywnego na terenie gminy Daszyna wprowadzili się niedawno do nowych mieszkań. Energooszczędny budynek w Mazewie jest najnowocześniejszym tego typu w całym regionie.

Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni zabudowy 414,4 m ² posiada 16 lokali mieszkalnych, w tym 8 lokali o powierzchni użytkowej 28,8 m2 i 8 lokali o powierzchni 44,1 m2. Wykorzystano w nim odnawialne źródła energii.

– W kuchni, łazience i korytarzu mamy ogrzewanie podłogowe a pokoje ogrzewa pompa ciepła. Mieszkanie jest suche, ciepłe, pachnące nowością i przytulne. Fajnym rozwiązaniem jest bezpośrednie wejście z zewnętrznego, otwartego korytarza. Budynek jest bardzo ładny i nowoczesny – przyznaje Marzena Marchewka, która razem ze swoimi dziećmi była jedną z pierwszych lokatorek nowego budynku. – Wcześniej mieszkaliśmy w Opiesinie, w dość starym budynku. Lokal był zimny, zawilgocony, przez co córka często chorowała. Tutaj warunki są nieporównywalnie lepsze. Bardzo się cieszę, że gmina przyznała nam to mieszkanie. Jesteśmy też wdzięczni wójtowi, że zdecydował się na tę inwestycję, bo mieszkań socjalnych chyba wszędzie brakuje.

Teren jest utwardzony kostką brukową, wyznaczone zostały miejsca parkingowe, także koperty dla niepełnosprawnych zmotoryzowanych, całość jest ogrodzona. Oprócz pomp ciepła, w budynku wykorzystane zostały panele fotowoltaiczne. Jeszcze nie wszystkie lokale są zamieszkałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.