Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat poddębicki Sport Temat główny Warto przeczytać

Uwaga! Będą utrudnienia w ruchu

Przez teren powiatu poddębickiego przejedzie dziś wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie się do poleceń!

W związku Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków”, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w godzinach od 16:30 do 18:00. Na trasie wyścigu policjanci oraz strażacy OSP, będą dbać o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym.

Szczegóły trasy: peleton na teren naszego powiatu wjedzie około godziny 16:30 w miejscowości Chodów (gmina Wartkowice) i drogą W703 uda się w kierunku miejscowości Stary Gostków (DW469). Następnie będzie kierować się do miejscowości Uniejów (DW473/DK72), gdzie na rondzie skręci w kierunku miejscowości Balin i dalej (DW478) przez miejscowości Dominikowice, Krępa, Niemysłów, a następnie Borki Drużbińskie, Drużbin, Rzechta Drużbińska, Dybów, Kraczynki, Pęczniew, Lubola. Peleton dojeżdżając do miejscowości Brzeg około godziny 18:00, opuści powiat poddębicki.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierującym proponujemy omijać trasę wyścigu kolarskiego. Podczas przejazdu uczestników wyścigu, ruch pojazdów będzie chwilowo wstrzymany.

Trasa 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Wczesnym, czwartkowym popołudniem kolarze pojawią się przy stadionie OSiR w Koluszkach, gdzie zaplanowano start 3. etapu. Na dystansie nieco ponad 190 kilometrów wyznaczone zostały trzy lotne premie – na granicy powiatu Zgierskiego, a następnie w Piątku i Warcie. Będzie to dobry dzień dla ucieczki, choć na mecie w Sieradzu i tak spodziewać się należy sprintu z peletonu.

Piątkowy etap w końcu przerwie monotonię krajobrazu i płaskich tras. Najdłuższy i zdecydowanie najtrudniejszy odcinek rozciągać się będzie pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim i Kielcami. Na 213 kilometrach do rozegrania będą trzy lotne i aż sześć górskich premii. Szczególnie ciekawie zapowiada się druga połowa dystansu, na której zawodnicy pokonywać będą m.in. podjazdy pod Hutę Podłysicę, Hutę Nową, Kakonin, Krajno Zagórze i Prajno Parcele. Przy odpowiedniej dynamice jazdy sporo może wydarzyć się na tym etapie i powinien mieć on decydujące znaczenie dla losów całego wyścigu.

Na ostatni dzień 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zaplanowano 165-kilometrowy etap z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli. To trzy lotne i jedna górska premia, które nie powinny przynieść większych zmian w klasyfikacji generalnej.

Kto w peletonie?

W wyścigu uczestniczy ponad 150 kolarzy.

Na starcie rzecz jasna nie zabrakło przedstawicieli polskiego peletonu: Voster ATS, HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, KS Pogoń Mostostal Puławy, LUSK Trójka Piaseczno oraz WMKS Olsztyn Silvant Team. Ponadto w szranki stanęły także takie ekipy jak: Elkov Kasper, Metec – Solarwatt P/B Mantel, KED Stevens Berlin, Topforex ATT Investments czy WPGA Amsterdam.

Klasyfikacja generalna:

1. Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) 3:37.20
2. Patryk Stosz (Voster ATS)         strata 1 s
3. Nick Brabander (Holandia/VolkerWessels)  1 s
4. Pavel Bittner (Czechy/Team DSM)      3 s
5. James Fouche (Nowa Zelandia/Black Spoke)  4 s
6. Jewgen Sobal (Białoruś/Minsk Cycling Club) 4 s

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.