Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Urząd w Łęczycy przypomina. Dlaczego mieszkańcy są zaskoczeni?

Urząd miejski w Łęczycy przypomina właścicielom czworonogów o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Lekceważenie przepisów może kosztować nawet 500 złotych. Mieszkańcy zatem pytają – gdzie są psie pakiety?

– Kiedyś w mieście były te specjalne kosze na psie odchody, w których były też miejsca na woreczki do sprzątania. Fakt, że woreczków zazwyczaj nie było, ale przynajmniej człowiek wiedział, gdzie wyrzucić sprzątnięte nieczystości. Na moim osiedlu już od dawna nie ma psiego pakietu, więc mam odchody mojego psa wyrzucać do kosza przy chodniku? U nas akurat kosz na śmieci jest blisko ławki, jakoś mi nie pasuje wyrzucać tam takie rzeczy, zwłaszcza kiedy będzie lato – mówi mieszkanka Łęczycy. – Moim zdaniem brakuje w mieście psich pakietów i edukacji.

Pojemników na psie odchody w mieście kiedyś było dużo, teraz nie ma ich w ogóle.

„Jak przekazuje dyrektor Jednostki Budżetowej Adam Kujawa, „Zieleń Miejska” zakupiła kilkadziesiąt tzw. psich pakietów, czyli pojemników, do których można było wyrzucać nieczystości po swoich psach. Niestety, w międzyczasie, znaczna ich część została spalona lub w inny sposób zdewastowana, a niejednokrotnie pojemniki te były wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Niemniej planowany jest zakup dodatkowych, specjalnych pojemników” – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z magistratu.

Póki co, żeby nie dostać mandatu od straży miejskiej, w wysokości do 500 złotych, właściciel czworonoga musi sam zadbać o to, by zabrać ze sobą woreczek i pamiętać, by go użyć.