Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Łęczyca

Trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro

Apel burmistrza do mieszkańców

Tegoroczne Święta Wielkanocne, ze względu na liczne obostrzenia i zalecenia z powodu epidemii koronawirusa, będą nietypowe. Chcąc podnieść na duchu mieszkańców Łęczycy Burmistrz Paweł Kulesza wystosował apel do mieszkańców, w którym prosi o zastosowanie się do zaleceń, życząc zarazem pogody ducha i wyrażając nadzieję, że Święta te wzmocnią nas wewnętrznie.

Burmistrz Łęczyca

Drodzy Łęczycanie,

Pogody ducha, radości, miłości, szczęścia, uśmiechu, nadziei, wiary, poczucia bezpieczeństwa, bliskości – tego dziś potrzebujemy wyjątkowo mocno. W czasie zagrożenia zachorowaniem nie wszystko w pełnym wymiarze uda nam się osiągnąć, ale zachowując wszelkie środki ostrożności i kierując się życzliwością, możemy zatrzymać w sobie to, co najważniejsze i obdarzyć tym naszych najbliższych.

Przed nami Święta Wielkiej Nocy – wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych, przeżywając Zmartwychwstanie Pańskie. W tym roku jednakże musimy zrezygnować z naszych planów, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Przygotowując się do świątecznego wypoczynku, pamiętajmy o ostrożnym
i odpowiedzialnym zachowaniu. Apeluję do Państwa o to, by stosować się do zasad wprowadzonych w sklepach, utrzymywać bezpieczną odległość, zakupić tylko niezbędne produkty. Jestem pewien, że ograniczenia w tym zakresie wywołują u Państwa niepokój i zdenerwowanie, ale proszę o wzajemną życzliwość i zrozumienie. Zadbajmy o osoby starsze, które powinny odpoczywać w domach i nie narażać się na ryzyko zachorowania.

Spędźmy te Święta we własnych domach, w gronie tych, którzy mieszkają z nami, a z pozostałymi utrzymujmy kontakt poprzez wszelkie dostępne środki komunikacji. Dzwońmy do siebie, rozmawiajmy, by chociaż w niewielkim stopniu zrekompensować brak najbliższych przy świątecznym stole. Wspominajmy naszych bliskich, których z nami już nie ma. Powstrzymajmy się od odwiedzania ich grobów, z pewnością zrozumieliby i wybaczyli nam.

Szanowni Mieszkańcy,

Wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wspaniałości przy świątecznym stole, wytchnienia i spokoju. Niech te Święta, wyjątkowe i trudne zarazem, przyniosą nadzieję na dobre jutro, wzmocnią nas wewnętrznie.

Burmistrz Miasta Łęczyca
Paweł Kulesza