Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Na sygnale Warto przeczytać Województwo

Tragiczny długi weekend na drogach naszego województwa

Był to najtragiczniejszy od pięciu lat długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Aż sześć osób zginęło w wypadkach drogowych w woj. łódzkim.

Stróże prawa o bezpieczeństwo na drogach w Łódzkiem zadbali w ramach akcji „Boże Ciało 2021”, która trwała od środy 2 do niedzieli 6 czerwca. Od środy do soboty policjanci odnotowali 30 wypadków, w których zginęło sześć osób, a 30 zostało rannych.

Czarna seria zaczęła się w środę na ul. Wieluńskiej w Dobryszycach w powiecie radomszczańskim. 19-letni kierowca bmw na prostym odcinku drogi potrącił 42-letniego pieszego. Przechodzień, mimo podjętej reanimacji, zmarł. Kierowca był trzeźwy.

Do kolejnej tragedii doszło w nocy ze środy na czwartek. 41-latek kierujący matizem w Łodzi na ul. Zgierskiej zjechał z drogi, uderzył w latarnię i zginął na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że był po spożyciu alkoholu.

Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło o godz. 22 w piątek ul. Rudzkiej w Łodzi na Górnej, w rejonie Stawów Stefańskiego.

Motocyklem suzuki kierował 29-letni mieszkaniec Łodzi. Jechał ul. Rudzką od strony Rzgowa w kierunku ul. Pabianickiej. Nagle – na zakręcie drogi, na wysokości posesji nr 107 – zjechał na lewo, przeciął drugie pasmo jezdni i uderzył w metalowe pręty ogrodzenia, które aż się wygięły. Niestety, doznał ciężkich obrażeń i zginął na miejscu.

Do następnego tragicznego wypadku doszło w sobotę o godz. 11.30 na drodze krajowej w pobliżu miejscowości Bąków Górny w powiecie łowickim.

Według policji, z bocznej drogi podporządkowanej wyjechał daewoo matiz. Za kierownicą siedział 89-letni kierowca z powiatu łowickiego. Obok niego siedziała 84-letnia żona. Niestety, sędziwy kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, wjechał na drogę krajową i zderzył się z hondą accord. Skutki były tragiczne. Kierowca matiza i pasażerka zginęli na miejscu. Siła uderzenia była tak wielka, że oba pojazdy wpadły do rowu przydrożnego.

Hondą kierował 33-letni mieszkaniec woj. pomorskiego. Trafił do szpitala. Nie doznał groźnych obrażeń. Był trzeźwy.

zginął w matizie
zmarł kierowca