Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

– To jest nieprawdopodobne! – mówi starosta łęczycki. Drive thru bez szczepionek…

Z końcem kwietnia rozpoczął działalność łęczycki punkt szczepień mobilnych przeciw COVD-19. Ze względu na korzystną lokalizację i wygodę szczepienia, było duże zainteresowanie osób chcących się zaszczepić przy ulicy Mickiewicza w Łęczycy.

Pytania w sprawie funkcjonowania punktu drive thru w Łęczycy mnożyły się od początku ubiegłego tygodnia. Mieszkańcy sygnalizowali, że na telefon kontaktowy do punktu nie można się dodzwonić, a w samym punkcie szczepień nikogo nie ma.

Podczas ostatniej, czwartkowej sesji rady powiatu łęczyckiego starosta Janusz Mielczarek przedstawił sytuację dotyczącą funkcjonowania punktu drive tru.

– Wysiłkiem wielu służb i jednostek organizacyjnych powiatu, w tydzień urządziliśmy i oddaliśmy do użytku punkt szczepień mobilnych, usytuowany przy ulicy Mickiewicza w Łęczycy. Jako starostwo byliśmy odpowiedzialni za stronę budowlaną i techniczną, łęczycki ZOZ za stronę medyczną i merytoryczną a wojewoda za dostarczenie szczepionek. Punkt funkcjonował w godzinach od 9.00 do 14.00, w pierwszym tygodniu zaszczepiono przeciw SARS-CoV-2 270 osób. Zainteresowanie było dużo większe, ale czynnikiem ograniczającym był brak szczepionek – mówił J. Mielczarek. – Niemniej jednak, to co stało się teraz jest wręcz nieprawdopodobne. W wykazie dostaw na cały maj nie przewidziano szczepionek dla punktu driver thru w Łęczycy, dlaczego? Nie mamy wiedzy. Oczywiście podejmujemy wspólnie z dyrektorem szpitala działania zmierzające do pozyskania szczepionek, dziś trudno przewidzieć ich rezultat. Tylko po co było wydawać pieniądze na urządzenie punktu, który funkcjonował tylko tydzień?

Szczepienie w punkcie typu drive thru jest dla wielu osób najdogodniejszą formą przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi.