Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

To była trudna decyzja. W Ozorkowie klasy zostały połączone…

W Szkole Podstawowej nr 4 zamiast czterech klas VII są trzy, w SP5 – zamiast czterech klas VII są trzy, zamiast czterech klas VIII są trzy. Klasy nie zostały połączone jedynie w SP2.

W żadnej z klas liczba uczniów nie przekroczyła 30.

Ozorkowskie szkoły podstawowe, prowadzone przez miasto, na podstawie rekomendacji MEN, GIS i MZ, opracowały regulaminy postępowania w czasie stanu epidemii. Regulaminy te zostały opublikowane na stronach szkół. Uczniowie nie mają obowiązku noszenia maseczek na lekcjach, natomiast wskazane jest to na przerwach, powinni zachować dystans, często myć ręce, używać tylko swoich podręczników i przyborów szkolnych i przede wszystkim nie przychodzić na zajęcia, jeśli źle się czują, mają gorączkę, kaszel i inne objawy, które mogą wskazywać na zakażenie COVID-19.

Lekcje w-f mają odbywać się na zewnątrz, jeśli pogoda na to pozwoli, sale lekcyjne mają być często wietrzone i dezynfekowane, w szkołach są udostępnione pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. Plan lekcji jest ułożony rotacyjnie, by uniknąć dużego skupiska uczniów w szatni. Podobnie na stołówkach; posiłki są wydawane w turach. Uczniowie wchodzą i wychodzą ze szkoły kilkoma wejściami. Rodzice nie powinni wchodzić do budynku, a jeśli będzie taka konieczność, muszą mieć maseczkę.

Od 1 września ponad 650 przedszkolaków poszło do ozorkowskich przedszkoli. Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego prawie wszyscy rodzice deklarowali chęć posłania dzieci do przedszkoli, jak dotąd w PM5 troje rodziców poinformowało o rezygnacji z tego zamiaru. Przedszkola jeszcze przed wakacjami wdrożyły wytyczne sanitarne dotyczące funkcjonowania placówek w warunkach epidemii. Dzieci nie mogą przynosić swoich zabawek, sale muszą być często wietrzone i dezynfekowane, rodzice odprowadzają i odbierają dzieci w określonych godzinach, ustalonych z pracownikami, w szatni może przebywać tylko jeden rodzic, który musi mieć maseczkę.

W każdej placówce jest wydzielone pomieszczenie na izolatkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.