Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Tego jeszcze nie było! W Łęczycy ludzie boją się spacerować przy szpitalu!

Rośnie niepokój dotyczący miejsc w których ryzyko zakażenia koronawirusem jest największe. Nie da się ukryć, że przyszpitalne tereny mogą stanowić potencjalne ryzyko zakażeń. I właśnie na ten problem zwrócili uwagę mieszkańcy, którzy skontaktowali się z redakcją.

– Mieszkam przy ul. Zachodniej i codziennie obserwuję z okien ile samochodów podjeżdża na punkt wymazowy. Czasami auta stoją nie tylko na terenie szpitala, ale też na ulicy. Jestem zaniepokojona, bo taka kumulacja być może chorych ludzi w jednym miejscu stanowi spore zagrożenie. Czy władze miasta zwracają uwagę na problem? Moim zdaniem te miejsca powinny być systematycznie dezynfekowane – uważa nasza czytelniczka.

kolejki na wymaz

Podobne zdanie ma też pan Piotr.

– Wprawdzie mieszkam w innej części miasta, ale uważam, że teren wokół szpitala powinien być dezynfekowany – słyszymy. – To samo z terenem wymazowym. Chodzi głównie o miejsca, z którymi człowiek może mieć kontakt, np. ławki, na których siadają goście szpitala, chodniki, na które może coś spaść i trzeba to podnieść.

punkt wymazowy

O komentarz poprosiliśmy w łęczyckim magistracie.

– Na terenie miasta nie jest dokonywana dezynfekcja ulic – odpowiada Mateusz Kucharski z urzędu miasta w Łęczycy.

Mieszkańcy nie zamierzają odpuszczać tematu. Twierdzą, że warto zasygnalizować urzędowi problem, aby chociaż w pobliżu szpitala odbywała się dezynfekcja terenów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.