Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Szybkie tempo w parku miejskim w Ozorkowie. O miesiąc wcześniej, niż zakładano…

Modernizacja parku miejskiego zakończyć ma się pod koniec maja, czyli o cały miesiąc wcześniej, niż zakładano w przyjętym w ub. roku harmonogramie.

– To na pewno dobra informacja dla mieszkańców – mówi Maciej Kulesza, kierownik robót. – Szczególnie teraz, w tym trudnym dla wszystkich okresie, pobyt w parku pozwala się odstresować i nabrać sił. Mam nadzieję, że odwiedzający to miejsce będą zadowoleni z efektów naszej pracy.

Niedawno przy utwardzonych alejkach ustawione zostały nowoczesne ławki i kosze na śmieci. Latarnie czekają jedynie na klosze i wkrótce zostaną podłączone. Kończą się nasadzenia. Do uzupełnienia są jeszcze miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Robotnicy będą musieli jeszcze również popracować nad wodotryskami.

– Można powiedzieć, że są to prace wykończeniowe. Cieszymy się, że tak to wszystko pozytywnie się ułożyło – dodaje kierownik.

Kiedy będzie można skorzystać z nowego mostku, który kilka tygodni temu posadowiono nad rzeką Bzurą?

Dowiedzieliśmy się, że ekipa czeka na podkład, a mostek zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej wraz z formalnym zakończeniem robót w parku.