Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki Warto przeczytać

Szkoły po wybuchu gazu prowadzą zbiórkę

Szkoła Podstawowa w Błoniu oraz Szkoła Podstawowa w Siedlcu organizują pomoc dla rodziny, która została poszkodowana 1 maja w wyniku wybuchu gazu w miejscowości Łęka. Jedną z poszkodowanych osób jest nauczycielka z SP w Siedlcu.

W mediach społecznościowych szkoła w Błoniu opublikowała informację:

„W dniu 1 maja w wyniku wybuchu gazu w Łęce ucierpiała nauczycielka Szkoły Podstawowej w Siedlcu wraz ze swoimi dziećmi. W związku z zaistniałą sytuacją Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Błoniu zwraca się z ogromną prośbą, jeśli ktoś z Państwa zechciałby pomóc to potrzebne są: żywność, chemia.
Artykuły dla dzieci: mazaki, kredki, koce, ubrania.
Datki te będą zbierane do 15 maja (rzeczy te mogą Państwo zostawiać w holu naszej szkoły). Każda nawet najdrobniejsza rzecz będzie niezwykle przydatna. Warto pomagać”.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu także zwraca się z prośbą o pomoc. „W dniu 1 maja w wyniku wybuch gazu w Łęce ucierpiała nauczycielka naszej szkoły i jej dzieci. Jeżeli ktoś zechciałby pomóc to potrzebne są: materiały budowlane: farby, gładź, płyty itp. oraz żywność, chemia, art dla dzieci: mazaki, kredki, koce, pralka, lodówka, krzesła”.

Na apel o pomoc prawdopodobnie odpowiedziało wielu mieszkańców – koce i ubrania nie są już potrzebne. Natomiast inne rzeczy – bardzo.

Przypomnijmy, do wybuchu doszło 1 maja po godzinie 16, prawdopodobnie na skutek rozszczelnienia butki gazowej. Trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci zostały zabrane do szpitala.

Do wybuchu gazu w Łęce doszło 1 maja