Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Szczenięta w magistracie

urzędowe pupile_1Noc w garażu łęczyckiego urzędu miasta spędziło w ubiegłym tygodniu pięcioro szczeniąt. Czekały tam na nowych właścicieli, którzy, na szczęście, szybko się znaleźli. Na drugi dzień wszystkie psy trafiły w dobre ręce.
Szczenięta zostały porzucone w kartonowym pudle przed parkiem miejskim. Znalazła je przypadkowo przejeżdżająca kobieta, która zawiadomiła straż miejską. Po przetransportowaniu zwierząt do urzędu, zapadła decyzja, że noc spędzą w garażu.
– To już nie pierwszy raz kiedy porzucone psiaki dostarczane są przez osoby, które je znalazły, bezpośrednio do straży miejskiej. Tutaj faktycznie szybko znajdują swoich nowych właścicieli. Zdjęcia i informacje o bezpańskich czworonogach umieszczone na urzędowej stronie oraz przekazane do lokalnych mediów, szybko trafiają do mieszkańców i skutecznie przekonują ich do adopcji zwierzaków. Bardzo się z tego powodu cieszymy i dziękujemy za okazane serce – informuje Krzysztofa Łuczak, rzecznik łęczyckiego magistratu. Cztery małe psiaki trafiły do domów jednorodzinnych, jeden do mieszkania w bloku.
(MR)