Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Świerk z placu T. Kościuszki w Łęczycy do wycięcia!

Wielu mieszkańców Łęczycy z niepokojem patrzy na uschnięty srebrny świerk rosnący przy ratuszu miejskim. Dla wielu jest symbolem placu Tadeusza Kościuszki, idealnym bożonarodzeniowym drzewkiem w okresie świąt oraz znakomitym tłem dla figury Matki Boskiej. Okazałe drzewo uschło i zostanie wycięte.

Łęczycanie zastanawiają się, co mogło spowodować uschnięcie drzewa, czy nie przyczynili się do tego ludzie lub chemikalia? Urząd miejski w Łęczycy sprawdził, co stało się ze świerkiem. Są też konkretne plany.

„Świerk rosnący przy Ratuszu Miejskim zostanie wycięty i wymieniony na inne drzewo iglaste o podobnej wysokości. Koszt realizacji zadania szacowany jest na ok. 12 tysięcy złotych. Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” otrzymała niezbędne pozwolenia i działania zostaną podjęte na jesień.

Obecny stan świerku nie jest efektem działania człowieka. Z ekspertyzy dendrologicznej wynika, że drzewo od dłuższego czasu było obiektem żerowania tarczników (rodzina owadów z rzędu pluskwiaków), które były przyczyną stopniowego zamierania pędów, a w konsekwencji całego drzewa” – czytamy w informacji z magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.