Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Spółdzielnia mieszkaniowa w Ozorkowie inwestuje w kamery

Przez kilka ostatnich tygodni spółdzielnia mieszkaniowa wymieniała kamery, które rejestrują obraz miejsc z ustawionymi pojemnikami na śmieci. Wszystko po to, aby w jeszcze skuteczniejszy sposób wyłapywać osoby podrzucające odpady.

Inwestycja w nowszy sprzęt przynieść ma same korzyści. Nowoczesne kamery o szerszym polu widzenia i lepszej rozdzielczości są w stanie rejestrować obraz dalszej perspektywy.

– Nie brakuje przypadków podrzucania śmieci – mówi Piotr Piętka, prezes SM. – Całkiem niedawno kierowca samochodu dostawczego podrzucał różnego rodzaju odpady do kilku pojemników na śmieci zlokalizowanych w różnych miejscach w mieście. Ta sytuacja została zarejestrowana przez kamery a nagrania przekazane policji. Sprawca został ujęty. Okazał się nim mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

Szef ozorkowskiej spółdzielni mieszkaniowej przyznaje, że obraz z części starszego typu kamer był często zamazany.

– Czasami nie można było na przykład odczytać numeru rejestracyjnego auta, którego kierowca podrzucał odpady – słyszymy. – Jestem przekonany, że po wymianie tych najstarszych „oczek” już takich problemów nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.