Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Solary od wójta za złotówkę!

Za symboliczną złotówkę panele fotowoltaiczne przekazał mieszkańcom urząd gminy w Daszynie. Po pięciu latach użytkowania gminnych instalacji OZE, mieszkańcy stali się ich właścicielami.

– To bardzo korzystne i opłacalne dla mieszkańców rozwiązanie, bo za tak nieznaczną opłatę stali się właścicielami instalacji solarnych, które wcześniej były u nich zamontowane w ramach prowadzonego przez gminę projektu. Po pięciu latach zapisy projektu pozwoliły nam sprzedać solary mieszkańcom. Ustaliliśmy, że cena wyniesie symboliczną złotówkę – mówi Zbigniew Wojtera, wójt gminy Daszyna.

216 mieszkańców gminy skorzystało pięć lat temu z możliwości montażu urządzeń fotowoltaicznych na preferencyjnych warunkach. Obecnie wszyscy wykupili instalacje od gminy.

1 KOMENTARZ

  1. Tak tak za złotówkę. Jak już coś piszecie to piszcie prawdę do końca. To nie są solary za złotówkę bo wcześniej żeby je mieć to trzeba było wpłacić bodajże, o ile dobrze pamiętam, od 5 do 7 tysięcy zł, w zależności od ilości paneli solarnych. Także za złotówkę to najwyżej sobie lizaka możecie kupić.

Komentarze są wyłączone.