Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Skarga z Krzeszewskiej. Przedsiębiorca pod lupą sąsiadów

Z redakcją skontaktował się mieszkaniec z ul. Krzeszewskiej w Ozorkowie, który narzeka na jednego z przedsiębiorców i pyta, czy w dobie pandemii przedsiębiorca może wykonywać swoją działalność. Ciśnienie na Krzeszewskiej niektórym mieszkańcom podnosi jeszcze kwestia związana z użytkowaniem nieutwardzonej drogi.

– Byłem w urzędzie miasta i pytałem, czy ten przedsiębiorca może wykonywać swoją działalność – słyszymy od mężczyzny. – Przecież są obostrzenia, a przedsiębiorca jeździ tą swoją ciężarówką i wciąż wozi piach. Ma kontakt z różnymi ludźmi. Boimy się, że taka działalność zwiększa pojawienie się koronawirusa na naszej ulicy.

Inni mieszkańcy denerwują się, że w słoneczne dni z drogi wzbijają się w powietrze tumany kurzu.

– Nie ukrywamy, że czekamy na remont tej drogi – mówią mieszkańcy.

Co na to magistrat w Ozorkowie?

– Aktualnie przepisy nie zabraniają prowadzenia takiej działalności gospodarczej. Ponadto nie mamy wiadomości, aby mieszkańcy zgłaszali powyższy problem. Odnośnie utwardzenia drogi informuję, że mając na względzie obecną trudną sytuację epidemiologiczną, co bezpośrednio przekłada się na budżet miasta, nie jesteśmy w stanie określić możliwości finansowych wykonania utwardzenia drogi – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.