Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Seniorzy przyklaskują akcji magistratu

Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Łęczycy cieszy się akcja urzędu miejskiego. Po darmowe maseczki dzwonią setki seniorów.

Bezpłatną maseczkę ochronną na twarz pracownik urzędu miejskiego w Łęczycy wkłada do skrzynek na listy mieszkańców, którzy wcześniej zadzwonili do magistratu i zgłosili chęć otrzymania maseczki. Może ją dostać każdy mieszkaniec w wieku powyżej 60 roku życia.

– Teraz mamy do rozdania ponad 3 tysiące maseczek. Akcja trwa już prawie dwa tygodnie i mogę przyznać, że zainteresowanie jest bardzo duże. Dziennie rozdaję już nawet do 150 maseczek. Oczywiście dostarczane są do skrzynek na listy – mówi Jacek Ziółkowski, pracownik wydziału promocji łęczyckiego magistratu.

Przypomnijmy, aby otrzymać maseczkę z urzędu trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszym jest wiek powyżej 60 lat. Drugim – zgłoszenie w urzędzie. Wystarczy zadzwonić pod jeden z tych numerów telefonu w godzinach od 8:30 do 12:30 – 24 721 03 26 lub 24 721 03 43 – i podać swoje dane.

Rząd wprowadził obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Tym bardziej więc maseczki są produktem niezwykle potrzebnym każdemu.