Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów

Rusza przebudowa drogi w Czepowie

W Urzędzie Miasta w Uniejowie została podpisana umowa na przebudowę drogi w obrębie miejscowości Czepów. W najbliższych dniach ruszą prace budowlane.

W wyniku rozstrzygnięcia zamówienia publicznego na ww. drogę wyłoniono Wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Jest nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna z Poddębic. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 275 769,69 zł.

Gmina Uniejów w dniu 26 czerwca 2020 r. podpisała umowę z Samorządem Województwa Łódzkiego na dofinansowanie ww. inwestycji w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Łódzkiego. Gmina utrzyma dofinansowanie w wysokości 180 tys. zł.

Zarząd Województwa Łódzkiego przydzielił środki finansowe na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Poinformował o tym na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego odpowiedzialny za rolnictwo.

Dotacja pozwoli wyremontować odcinek o długości 0,63 km położony w pobliżu byłej gorzelni i prowadzący do zabudowań mieszkalnych. Założenie projektowe przewiduje poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu oraz poprawę estetyki przestrzeni. Zakres prac obejmie:

– rozwiązania sytuacyjne i wysokościowe
– wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem istniejącego podłoża gruntowego
– wykonanie w-wy podbudowy z mieszanki kamiennej
– wykonanie w-wy wiążącej z betonu asfaltowego
– ułożenie w-wy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej
– wykonanie poboczy
– roboty wykończeniowe

Prace budowlane ruszą już w najbliższych dniach, a termin realizacji zadania zaplanowano do końca września br.
Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.