Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Rondo w centrum Łęczycy? Temat powraca jak bumerang

Skrzyżowanie ulicy Kaliskiej z Konopnicką jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w Łęczycy. Często dochodzi do kolizji i wypadków w tym miejscu. Wielokrotnie w przestrzeni publicznej była już mowa o poprawie bezpieczeństwa. Miało powstać rondo, innym razem rozważano montaż sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy pytają co dalej?

Do sprawy niebezpiecznego skrzyżowania w ostatnim czasie wrócili nasi czytelnicy.

– Dobrze, że władze miasta myślą o zalewie, obiektach sportowych, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby pomyśleli o rozwiązaniu problemu skrzyżowania przy magistracie. Czasami kilka razy na dobę korzystam z tego miejsca jako kierowca, ale także jako pieszy. Żeby włączyć się do ruchu z podporządkowanej ulicy Konopnickiej i wykonać równocześnie manewr skrętu w lewo lub jazdy na wprost trzeba się nieźle nagimnastykować – mówi nasz czytelnik. – Niebezpiecznie wygląda też sytuacja na przejściach dla pieszych, szczególnie teraz, w warunkach zimowych. Argument, że zainstalowanie sygnalizacji świetlnej zahamowałoby ruch jest dla mnie śmieszny.

Czy jest szansa na rozwiązanie problemu? Czy powstanie rondo, sygnalizacja świetlna a może inne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo?

– Miasto Łęczyca prowadziło rozmowy w tej sprawie z zarządcą ulicy Kaliskiej, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich i oferowało partycypację w kosztach przy każdym z wymienionych rozwiązań, jednak nie było zainteresowania – informuje magistrat.

Mieszkańcy są zdania, że do tematu należy powrócić w samorządowych dyskusjach. Warto wypracować najkorzystniejsze dla użytkowników dróg rozwiązanie i kłaść nacisk na jego realizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.