Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Radny zbiera podpisy

Podpisy pod petycją dotyczącą remontu osiedlowej uliczki pod blokiem wraz z utwardzeniem pobliskiego terenu zbiera radny Zenon Koperkiewicz. Samorządowiec liczy, że pismo poparte podpisami mieszkańców zostanie uwzględnione przez władze miasta w planie remontów na przyszły rok.

Droga pod blokiem jest utwardzona trylinką, ale poruszanie się po niej nie jest komfortowe. Liczne nierówności i wąski pas ulicy sprawiają wiele problemów zmotoryzowanym mieszkańcom bloku przy ulicy Zachodniej. Dodatkowo, utwardzenia wymaga droga przejazdowa wzdłuż pobliskiego bloku.

– Kiedy popada, na drodze tworzą się ogromne kałuże. Nawet do pergoli śmietnikowej nie można przejść suchą nogą. Nie mówiąc już o błocie na drodze przejazdowej prostopadłej do naszego bloku. Mieszkańcy bardzo często pytają mnie, kiedy miasto zrobi nam remont. Niektórzy mają też do mnie pretensje, że jako radny od tylu lat nie mogę nic w tym temacie zrobić. To dla mnie przykre, bo piszę w tej sprawie pisma do kolejnych włodarzy już chyba od 2008 roku. Nie jestem nawet w stanie zliczyć, ile razy poruszałem już sprawę remontu przy naszym bloku. Do tej pory nic nie jest zrobione – mówi Zenon Koperkiewicz. – Jestem przekonany, że lokatorzy chętnie złożą swoje podpisy, bo chyba wszystkim nam zależy na tym remoncie.

Radny miejski postanowił kolejne pismo w sprawie remontu przy bloku poprzeć podpisami mieszkańców. Ma nadzieję, że tym razem już nie tylko jego prośba, ale także lokatorów bloku 29 przy ulicy Zachodniej będzie rozpatrzona pozytywnie.

– Tu nie chodzi o mnie, ale o wszystkich mieszkańców. Lokatorzy denerwują się, że brakuje miejsc parkingowych i muszą zostawiać samochody na już rozjeżdżonej trawie, idąc wyrzucić śmieci trzeba manewrować pomiędzy kałużami. Miasto każdego roku remontuje przyblokowe tereny w różnych lokalizacjach, ale nasz blok jest zawsze pomijany. Chyba w końcu przyszedł czas, żeby zrobić remont także u nas – dodaje samorządowiec.

Radny Z. Koperkiewicz rozpoczął już zbieranie podpisów pod petycją. Kiedy lista się zapełni, trafi wraz z pismem do łęczyckiego magistratu. Wniosek o remont przy bloku poparty będzie zdjęciami, które obrazują, że inwestycja jest konieczna.