Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Radny pyta o pieniądze na inwestycje

Mija pół roku od złożenia przez powiat poddębicki wniosku na remont i adaptację obiektów użyteczności publicznej na potrzeby realizacji zadań powiatowych. Wniosek uzyskał akceptację, dzięki której powiat otrzymał środki w wysokości 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach przedsięwzięcia przewiduje się adaptację: budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, budynku po ZOPO na potrzeby Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności wraz z zagospodarowaniem terenu, budynku przy ul. Narutowicza w Poddębicach na potrzeby Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz remont i adaptację obiektów starostwa powiatowego.

– Po uzyskaniu dofinansowania, władze powiatu chwaliły się, że jest to duży „zastrzyk” finansowy, który pozwoli przeprowadzić niezbędne remonty i adaptacje budynków, aby dostosować je do wymogów PIP, ppoż. i ustawy o dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych. Tymczasem, jak usłyszeliśmy na ostatniej sesji powiatowej, nie jest przygotowana dokumentacja techniczna, nie ogłoszono postępowania na wybór projektanta, a co dopiero mówić o wykonawcy. Nawet nie znamy szczegółowego zakresu prac. Ponadto zarząd chce zmienić przeznaczenie jednego z budynków, lecz nie wiemy którego. Czy to poważne? – zastanawia się Przemysław Jaszczak, radny powiatowy.

– Jeśli chodzi o termin, to przypominam, że mamy czas do końca marca 2023 roku – podkreśliła na sesji starosta Małgorzata Komajda.

Starając się o dofinansowanie z RFIL chodzi o to, by wykorzystać środki jak najszybciej, by ożywić gospodarkę. Radny Jaszczak obawia się, że pieniądze mogą zostać przeznaczone na inny cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.