Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Grabów Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Radni nie poparli podwyżki podatków

Podwyżki podatków i opłat lokalnych są często przyczyną niezadowolenia mieszkańców. Trudna to rola dla radnych, bo często warunkiem realizacji inwestycji jest właśnie podniesienie podatków i opłat. Tym razem jednak propozycja podwyżki należności na rzecz gminy Grabów spotkała się z większościową odmową samorządowców.

– Zawsze byłem zwolennikiem postępu, rozwoju, ale nie tym razem, nie w tym roku, kiedy nikt nie jest w stanie przewidzieć wzrostu zakażeń koronawirusem. Jakie będą skutki dla gospodarki, jaką cenę zapłaci społeczeństwo – mówi przewodniczący rady gminy Grabów, Józef Drozdowski. – Stąd moja opinia w sprawie ustalenia wysokości podatków i opłat lokalnych jednoznacznie popierała zostawienie ich na poziomie tegorocznym.

Podobne zdanie wyraził radny, sołtys z Borucic, Zenon Czekalski.

– Nie ma zbytu a ceny na produkty rolne są niskie. Nie zapominajmy, że nasza gmina jest gminą typowo rolniczą, stąd uważam, że wszystkie opłaty i podatki są nie do przyjęcia – mówi samorządowiec.

Podjęte większością głosów uchwały w sprawie podatku rolnego, od nieruchomości, mieszkań i budowli pozostały na poziomie roku obecnego. Budzący najwięcej emocji podatek rolny wynosi 50 zł za ha przeliczeniowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.