Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Punkt wznowił szczepienia

Łęczycki drive thru znów szczepi przeciwko COVID-19. Mimo wcześniejszej informacji o braku dostaw szczepionek na cały maj, udało się je pozyskać.

W związku z informacją przedłożoną przez starostę Janusza Mielczarka, podczas ostatniej sesji rady powiatu, perspektywa funkcjonowania mobilnego punktu szczepień w Łęczycy przy ulicy Mickiewicza, w kontekście braku szczepionek na cały miesiąc, była bardzo wątpliwa. Po tygodniu funkcjonowania, drive thru został zawieszony.

– Dużym sukcesem był fakt, że punkt powstał praktycznie w ciągu kilku dni. Prawdą jest, że było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. W tym miejscu do podziękowań już wcześniej wyrażonych dołączę jeszcze podziękowanie dla wiceburmistrza Wojciecha Czaplija, pracowników energetyki i PGKiM – mówi starosta łęczycki Janusz Mielczarek. – Byłoby wielką stratą, gdyby punkt nie prowadził szczepień ze względu na brak ampułek. Na szczęście, jak się okazało, działania przez nas podjęte przyniosły skutek. Punkt otrzymał szczepionki i znów łęczycki drive thru jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą się zaszczepić.