Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Przybywa chorych w DPS-ie w Ozorkowie!

Nie tak dawno informowaliśmy o śmierci jednej z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej, która była zakażona koronawirusem. Wówczas otrzymaliśmy też wiadomość o zakażonych koronawirusem 9 podopiecznych. Niestety, ta liczba jest już większa.

Podopiecznych z Covidem jest już 17. Ponadto chorują też pracownicy. W tej chwili 4 opiekunki mają potwierdzone zakażenie koronawirusem. Przypomnijmy, że zmarła 64-letnia podopieczna zakażona koronawirusem, która miała choroby współistniejące.

dps ozorków

O sytuacji rozmawialiśmy z Dominikiem Gabrysiakiem, wicestarostą zgierskim.

– Mogę potwierdzić, że informacja o śmierci pensjonariuszki i zakażeniach podopiecznych dotarła do starostwa – słyszymy. – To bardzo przykre. Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrekcją DPS w Ozorkowie.

Joanna Dobros, dyrektor DPS w Ozorkowie, zapewnia, że sytuacja jest opanowana.

– Zakażeni koronawirusem podopieczni od niedzieli są w izolacji. Zakażeni pracownicy przebywają oczywiście na kwarantannie – usłyszeliśmy.

W Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie przebywa w sumie 78 podopiecznych. Dyrektor placówki twierdzi, że pojedyncze zakażenia wśród pracowników nie odbijają się negatywnie na pracy całego personelu – w sumie ponad 40 osób.

Koronawirus w ozorkowskiej placówce pojawił się najprawdopodobniej od zakażonego wcześniej pracownika.

Liczba zakażeń może być jeszcze większa. Wciąż w DPS-ie przeprowadzane są testy.