Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać

Prawie 26 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem

25 998 nowych zakażeń SRAS-CoV-2 potwierdzono w piątek. Zmarło 419 kolejnych osób chorych na COVID-19. Ponad 22 tysiące osób zakażonych koronawirusem jest dziś w szpitalach, ostatniej doby zajętych zostało ponad 700 „łóżek COVID-19”. Liczba zajętych respiratorów wzrosła ostatniej doby o 55 i jest najwyższa od początku pandemii. Zobacz mapę zakażeń i sprawdź, ile szczepień wykonano w Polsce. Oto najnowsze dane.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono dziś na Mazowszu – 4219 przypadki, na Śląsku – 3728, w Wielkopolsce – 2643, na Dolnym Śląski – 2144, w Małopolsce – 1914, na Pomorzu – 1604, w Kujawsko–Pomorskiem – 1567, w Łódzkiem – 1360, na Podkarpaciu – 1334 oraz na Warmii i Mazurach – 1002. Tylko w sześciu województwach potwierdzono poniżej 1000 nowych infekcji – szczegółowe dane, również dotyczące zgonów, przedstawiamy w tabelce poniżej.

27 278 nowych przypadków koronawirusa potwierdzonych w czwartek to drugi najwyższy dobowy bilans zachorowań od początku pandemii. Więcej nowych przypadków było tylko 7 listopada 2020 roku – wtedy potwierdzono 27 875 infekcji.

Średnia liczba zakażeń z siedmiu dni wynosi 19 244 i jest najwyższa od 23 listopada 2020 roku.

1 984 248 przypadków koronawirusa potwierdzono w Polsce od początku pandemii. Ponad 200 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono już na Mazowszu i na Śląsku, ponad 100 tysięcy w sześciu województwach: na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Małopolsce, Pomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem oraz Łódzkiem. Od początku pandemii zmarło 48 388 osób zakażonych koronawirusem.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwaStan na 19 marca, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie2716974219631850
Śląskie2281793728526954
Wielkopolskie1935862643485532
Małopolskie1503921914366634
Pomorskie1440291604310027
Kujawsko-Pomorskie1371451567316230
Dolnośląskie1336572144303821
Łódzkie1230141360332226
Warmińsko-Mazurskie985281002223527
Zachodniopomorskie96713899203312
Lubelskie93171834317231
Podkarpackie923831334282231
Podlaskie54470473154410
Lubuskie53020747133016
Świętokrzyskie49146576145611
Opolskie4886756414177