Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Poseł obiecywał… nic z tego nie wyszło

Wielu mieszkańców Ozorkowa pyta, co z szumnie zapowiadanymi (m.in. przez posła Marka Matuszewskiego) zmianami w ramach modernizacji obiektu sportowego przy ul. Łęczyckiej.

Przypomnijmy, że boisko sportowe przy ul. Łęczyckiej miało doczekać się kompleksowej modernizacji; Ozorków otrzymał 1 mln 150 tys. zł dofinansowania, czyli 50 procent kosztów, z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki tym funduszom Ozorków doczeka się boiska piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia – mówił rok temu na spotkaniu z przedstawicielami mediów poseł Marek Matuszewski z sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Wywiad z posłem na murawie boiska w Ozorkowie

Modernizacja boisk i budowa nowych jest bardzo ważna, dzięki temu dzieci i młodzież mogą uprawiać sport w lepszych warunkach – dodał poseł.

Jak się dowiedzieliśmy, władze Ozorkowa odstąpiły od wykonania przebudowy boiska na ul. Łęczyckiej w Ozorkowie po zapoznaniu się z wynikami zleconych przez miasto badań geotechnicznych.

„Po wykonaniu odwiertów okazało się, iż grunt znajdujący się pod płytą boiska nie nadaje się do wykorzystania jako podbudowa przyszłego boiska ze względu na znajdujące się w nim elementy gruzu i żwiru, które znacznie utrudniają odpływ wody z płyty boiska po opadach. W takiej sytuacji zaplanowany system odprowadzający wodę nie rozwiązałby problemu. Wykonanie planowanych robót wymagałoby wymiany gruntu na całej powierzchni boiska. Analiza finansowa wykazała, że planowane koszty związane z wywozem i wymianą gruntu wzrosłyby o ponad 1 milion złotych w stosunku do zakładanych kosztów przebudowy boiska. Planowany koszt inwestycji oszacowano pierwotnie na 2 mln 315 tys. zł, z czego 50 procent miały stanowić środki pozyskane z budżetu państwa. W sytuacji, gdy okazało się, że przebudowa kosztować będzie znacznie więcej, dodatkowe koszty musiałyby zostać w całości pokryte z budżetu miasta, a nie było możliwe wygospodarowanie takich środków” – informuje urząd miasta w Ozorkowie.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.