Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Podstawówki do zamknięcia? – Jestem przeciw! – mówi burmistrz Ozorkowa

Rośnie liczba osób, które domagają się zamknięcia szkół podstawowych. Niedawno premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan wprowadzania kolejnych obostrzeń, które mają zahamować rozpowszechnianie się koronawirusa w Polsce. Szkoły średnie w strefie czerwonej będą zamknięte, nauka będzie odbywała się w nich zdalnie. Natomiast w strefie żółtej wprowadzono naukę hybrydową. Szkoły podstawowej na naukę zdalną nie przechodzą – przynajmniej na razie mają funkcjonować tak, jak od 1 września. I to nie podoba się niektórym mieszkańcom.

– W podstawówkach też może być wylęgarnia koronawirusa – mówi nasza czytelniczka. – Wiadomo, że dzieci mogą przechodzić zakażenie bezobjawowo, a później zarażają najbliższych. Zresztą, z tego co wiem, buntuje się też środowisko pedagogów.

Czy rzeczywiście w szkołach podstawowych w Ozorkowie rośnie presja w kierunku zamknięcia placówek? Zapytaliśmy burmistrza, czy do magistratu trafiają sygnały o potrzebie zamknięcia podstawówek.

– Nie ma takich sygnałów – odpowiada burmistrz Jacek Socha. – Zarówno ze strony dyrektorów, czy też samych nauczycieli, jak i rodziców uczniów.

Niedawno informowaliśmy w „Reporterze” o zakażeniach w szkołach i przedszkolach. Były to pojedyncze przypadki i nowych zakażeń, na szczęście, nie ma. Burmistrz – jak sam nam powiedział – nie jest zwolennikiem zamykania podstawówek.

Przypomnijmy, że od 19 października szkoły średnie oraz wyższe w strefie żółtej będą funkcjonować w trybie hybrydowym. Natomiast w strefie czerwonej – w trybie zdalnym.

Według rozporządzenia MEN, naukę zdalną mogą realizować szkoły, w których zostanie wykryte zakażenie koronawirusem. Decyzję o zamknięciu szkoły lub realizowaniu nauki hybrydowej podejmuje dyrektor w uzgodnieniu z organem prowadzącym oraz stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Które powiaty i miasta znajdą się w strefie czerwonej od 17 października?
W woj. łódzkim powiaty: bełchatowski, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański, wieluński, brzeziński i miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.