Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Na sygnale Warto przeczytać Województwo

Pobili pasażera autobusu, bo ten zwrócił im uwagę

Policjanci z Łasku zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy w jednym z miejskich autobusów, pobili pasażera. 40-letni mężczyzna został zaatakowany po tym, jak zwrócił uwagę kobiecie, że trzyma nogi na siedzeniu. Całej trójce napastników grozi kara do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Pokrzywdzony zwrócił uwagę kobiecie siedzącej za nim w autobusie, która trzymała nogi na siedzeniu. Reakcją na to była natychmiastowa agresja ze strony kobiety i dwóch towarzyszących jej mężczyzn.

Napastnicy bili 40-latka po głowie i szarpali. Żona pokrzywdzonego, widząc to zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Autobus się zatrzymał, ale napastnicy wypchnęli mężczyznę z pojazdu, a następnie kopali leżącego i uderzali pięściami po głowie. Po chwili uciekli.

Pobity 40-latek wraz z żoną o własnych siłach dotarł do komendy w Łasku i tam otrzymał pomoc oraz złożył zawiadomienie. Dwa dni później cała trójka podejrzewanych o pobicie trafiła do policyjnego aresztu.

Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 36 lat oraz 23-letnia kobieta usłyszeli zarzuty pobicia oraz kierowania gróźb karalnych. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do trzech lat więzienia.