Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Po deszczu jest problem. Topią się na Wrzosowej

Niektórzy lokatorzy budynków socjalnych przy ulicy Wrzosowej w Łęczycy mają już dosyć prowadzonych prac budowlanych na osiedlu. Budowa nowego budynku socjalnego przysparza problemów. Najgorzej jest z przejściem do domów po deszczu.

– W niedzielę trochę popadało i już była powódź na Wrzosowej. Cały chodnik był pod wodą, a trawa obok namiękła jak gąbka. Jak my mamy chodzić do pracy? Jak prowadzić dzieci do szkoły? – pyta jedna z lokatorek.

– Ja rozumiem, że jest teren budowy, ale my cały czas tutaj mieszkamy. Nikt nie uskarżał się na hałasy z budowy, to normalna sprawa, ale powinniśmy mieć na ten czas zrobione porządne dojście do ulicy. To co się dzieje, od kiedy zagrodzili część podwórka pod potrzeby budowy, to tragedia. Jesienna słota, wiosenne roztopy a nawet zwykły deszcz sprawiają, że topimy się w błocie – mówi kolejna mieszkanka.

– Jedna z sąsiadek napisała pismo w tej sprawie do urzędu. Wciąż tylko przychodzą kontrolować budowę, ale jakoś urzędnicy nie widzą co jest na podwórku. Ostatnio sąsiadka zaproponowała jednej eleganckiej pani z urzędu, żeby przeszła się po tym błocie, tak jak my musimy chodzić codziennie – usłyszeliśmy przy ulicy Wrzosowej.

Mieszkańcy mówią, że na podwórku jest duży problem z odwodnieniem terenu. Nie ma też porządnego utwardzonego dojścia do ulicy. Liczą, że po zakończeniu budowy problem zostanie zażegnany. W sprawie odwodnienia terenu i jego zagospodarowania po zakończeniu budowy nowego budynku socjalnego pytania wysłaliśmy do urzędu miasta. Czekamy na odpowiedź.