Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

PiS chce odwołać wicestarostę!

Niedawna sesja powiatowa w Łęczycy była niezwykle emocjonująca. Radni z klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie Wojciecha Zdziarskiego, wicestarosty łęczyckiego. Poszli za ciosem, bowiem domagają się też odwołania radcy Iwony Janiuk.

Rada powiatu podjęła uchwały dotyczące bieżących zmian w budżecie, udzielenia upoważnienia komisji rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli dotyczącej nieprawidłowości w pomiarach geodezyjnych w obrębie gm. Góra Św. Małgorzaty w 2018 roku, skierowania pozwu do WSA w Łodzi na skargę Prokuratora Rejonowego w Łęczycy na uchwałę o współpracy z organizacjami pozarządowymi. W sprawach różnych radny PiS, Zbigniew Marczak, przedstawił dwa wnioski w sprawie odwołania wicestarosty Wojciecha Zdziarskiego a także radcy Iwony Janiuk.

– W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość wnoszę o zweryfikowanie ze względu na kompetencję i wiedzę zatrudnienia radcy prawnej Iwony Janiuk – mówił radny Marczak. – 31 marca br., w oparciu o opinię wyrażoną przez radcę, rada nie podjęła uchwały o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli przez komisję rewizyjną w zakresie nieprawidłowości w pracach geodezyjnych w 2018 roku, co w ocenie ośmiu radnych z PiS spowodowało utratę zaufania do radcy prawnej. W naszej ocenie utrata zaufania do radcy wyklucza dalszą współpracę.

Kolejny wniosek PiS dotyczył konieczności – zdaniem wnioskujących – odsunięcia i zawieszenia w czynnościach wicestarosty Wojciecha Zdziarskiego. Główny powód to postępowanie wyjaśniające dot. nieprawidłowości podczas pomiarów geodezyjnych w obrębie miejscowości Góra Św. Małgorzaty, Orszewice, Rogulice, Zagaj. Zdaniem radnego Marczaka istnieje możliwość mataczenia w tej sprawie ze strony wicestarosty. Pod wnioskami podpisali się radni klubu PiS – Tomasz Olczyk, Zbigniew Marczak, Józef Mikołajczyk, Monika Twardowska, Maria Królasik, Włodzimierz Lewandowski, Sławomir Łuczak, Monika Galankiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.