Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Pierwszy wyrok w sprawie kortów tenisowych

Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok, na mocy którego Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy w Łęczycy nie może korzystać z obiektu przy ulicy Dworcowej bez zgody miasta. Wyrok jest nieprawomocny.

Sprawa trafiła do łęczyckiego sądu z powództwa miasta. To konsekwencja konfliktu, który rozgorzał na nowo wiosną tego roku. Administrator obiektu niejednokrotnie wzywał policję, m.in. po tym jak Grzegorz Jasiński zdejmował zakładane przez Zieleń Miejską kłódki i łańcuchy oraz przebywał na terenie obiektu. Miasto jest zdania, że MMKT nie ma żadnej podstawy prawnej do korzystania z kortów, G. Jasiński jest innego zdania.

– Kiedy zapoznamy się z wyrokiem na pewno poprosimy sąd o jego uzasadnienie. Po konsultacji z panią prawnik zdecydujemy o dalszych krokach. Wyrok sądu jest zastanawiający, tym bardziej, że we wrześniu Sąd Gospodarczy w Łodzi potwierdził, że klub ma swoją siedzibę właśnie w obiekcie przy ulicy Dworcowej. Nawet w KRS-ie widnieje adres Dworcowa 3b. Czy sąd w Łęczycy nie wie o wyroku Sądu Gospodarczego? – komentuje G. Jasiński. – Najbliższa rozprawa z powództwa naszego klubu odbędzie się w grudniu. Kilka dni temu wystąpiliśmy do sądu o mediację w tej sprawie i wyznaczenie terminu wspólnego spotkania, bo naprawdę chcę jakoś ten konflikt załagodzić. Jest mi po prostu szkoda tego obiektu, który już teraz przez zaniedbanie administratora jest w opłakanym stanie.

Korty tenisowe w Łęczycy w tym roku były nieczynne przez cały sezon.