Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Temat główny Warto przeczytać Województwo

Pierwszy w Łódzkiem pacjent z wariantem „delta”!

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi przebywa pacjent zakażony wariantem delta koronawirusa. To pierwszy taki przypadek w województwie łódzkim.

Jak podaje Radio Łódź zakażony mężczyzna na stałe mieszka poza granicami kraju. To zadecydowało o weryfikacji wariantu koronawirusa.

– Nie obserwowaliśmy zdecydowanie gorszego przebiegu niż w innych przypadkach. Nie można jednak się wypowiadać w sprawie przebiegu zakażenia w jednostkowych przypadkach. Za mało mamy do czynienia z pacjentami zakażonymi tym wariantem. W przypadku tego pacjenta forma i przebieg leczenia nie różnią się od tych stosowanych przy innych zakażonych COVID-19 – powiedział dla Radia Łódź dr Sebastian Słomka, zastępca dyrektora Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.

Szacuje się, ze wariant delta koronawirusa cechuje nawet pięciokrotnie wyższa zakaźność od wariantu podstawowego koronawirusa. Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi jest jednym z sześciu w kraju, w których są już badane próbki pod kątem wariantu delta koronawirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.