Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Ostre podwyżki cen paliw

Zapowiadane przez e-petrol.pl podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem. Średnia, ogólnopolska cena benzyny Pb98 przekroczyła, nienotowany od marca 2020 roku, poziom 5 zł/l. Drożeje też diesel i LPG.

Ponoszone przez kierowców wyższe koszty tankowania są spowodowane drożejącą na giełdzie w Londynie ropą naftową, której baryłka w ostatnich dniach kosztuje ponad 60 dolarów. Skutki drogiej ropy najbardziej odczuwają posiadacze aut z silnikiem diesla oraz z instalacją gazową.

Ceny przy dystrybutorach poszły w górę najmocniej od maja. Powoli powinniśmy zacząć się oswajać z perspektywą benzyny i oleju napędowego za ponad 5 zł za litr.

Dzisiejsze ceny paliwa na stacji w Ozorkowie

Istnieją dwie przyczyny niedawnego wzrostu cen paliw w Polsce. Pierwszą jest szybko drożejąca ropa naftowa. Drugą przyczyną jest zmiana polityki Narodowego Banku Polskiego, który interweniował na rynku walutowym w celu osłabienia złotego.  W efekcie trzeba coraz więcej zapłacić za importowaną ropę lub gotowe paliwa.

W ostatnich dniach mamy permanentny wzrost cen ropy naftowej na rynkach międzynarodowych. Ropa jest najdroższa od wielu miesięcy.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne dni i tygodnie upłyną nam pod znakiem kolejnych podwyżek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.