OPK zasłania się tajemnicą. Miasto uchyla przetarg

Opublikowano: 22 grudnia, 2014

opk2 ozoChyba nikt się nie spodziewał, że stawki za wywóz odpadów komunalnych mogą być aż tak wysokie. Według naszych informacji w pierwszym przetargu ogłoszonym przez miasto Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne zaproponowało realizację zadań w cenie o sto procent wyższej niż dotychczas. Miasto nie zgodziło się na takie warunki. Czy w kolejnym przetargu OPK znów oceni wysoko swoją pracę a jeśli tak, to czy mieszkańcy mogą spodziewać się podwyżek?
W regionie jest ostatnio głośno o horrendalnych stawkach za usługi jakie narzucają firmy zajmujące się wywozem śmieci. Podobnie jest w Ozorkowie. Spółka miejska zaproponowała niedawno cenę, która wzbudziła niemałe zdziwienie u miejscowych władz.
Kilka dni temu rozmawialiśmy z jednym z pracowników OPK zajmującym się wywozem nieczystości.
– Nie wiem czy miasto wprowadzi dla mieszkańców podwyżki, ale wiem jedno: usługi są bardzo kosztowne. Wszystko drożeje i cena dla OPK powinna być wyższa. Inaczej będzie to nieopłacalne – usłyszeliśmy.
Czy taka postawa wynika z pozycji monopolisty? Ozorkowska komunalka nie ma konkurencji. Do przetargu na wywóz śmieci zgłosiła się jako jedyna.
O komentarz poprosiliśmy Grzegorza Stasiaka, prezesa Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
– W związku z trwającym okresem przetargowym dotyczącym odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenach ościennych gmin i miast, jak również w naszym mieście nie udzielamy żadnych informacji w tym temacie ze względu na tajemnicę handlową przedsiębiorstwa – taką odpowiedź uzyskaliśmy od szefa OPK.
Władze miasta były bardziej rozmowne.
– Pierwszy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych nie został rozstrzygnięty, ponieważ zgłosił się jeden oferent i jego oferta przekraczała wysokość środków finansowych zarezerwowanych w budżecie miasta na realizacje tego zadania – informuje Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa. – Obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie udzielenia zamówienia uzupełniającego, które zabezpieczy odbiór odpadów w okresie niezbędnym do przeprowadzenia drugiego przetargu. Miasto ogłosi drugi przetarg jeszcze w grudniu br. Jeżeli nie będzie komplikacji w procedurze przetargowej (np. odwołań) umowa z wykonawcą zostanie zawarta w I kwartale 2015. Jednocześnie zapewniam, że odbiór odpadów komunalnych od stycznia 2015 r. będzie się odbywał bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem.
tekst i fot. (stop)


Możliwość komentowania jest wyłączona.