Reporter

reporter-ntr.pl

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

OPK nie może się porozumieć z właścicielem terenu. Problem z modernizacją sieci ciepłowniczej

Niedawno rozpoczęły się prace związane z modernizacją napowietrznej sieci ciepłowniczej. Okazuje się jednak, że kilkusetmetrowy odcinek nie zostanie w ogóle docieplony. Nie jest to wina przedsiębiorstwa komunalnego.

Jak się dowiedzieliśmy, OPK nie może porozumieć się z właścicielem działki przez którą biegnie sieć. Sprawa kilka lat temu trafiła na wokandę, jednak jak do tej pory nie został wyznaczony termin pierwszej rozprawy. W czym jest rzecz?

Chodzi o to, że napowietrzna sieć ciepłownicza przechodzi przez prywatny teren. Wiele lat temu działka została sprzedana przez miasto. Nie pomyślano wówczas o zabezpieczeniu interesów komunalki i pośrednio mieszkańców dot. przesyłu ciepła. Ustanowienie służebności rozwiązałoby problem. Tak się jednak nie stało, a właściciel terenu żąda teraz od przedsiębiorstwa komunalnego dużych kwot za możliwość docieplenia rur. Udało nam się dowiedzieć, że suma za zgodę na modernizację sieci na prywatnym terenie wynosi 160 tysięcy zł.

OPK nie zgadza się z takim żądaniem. Szef przedsiębiorstwa komunalnego nie chce wypowiadać się w sprawie. Z właścicielem terenu, przez który przebiega napowietrzna sieć ciepłownicza, nie udało nam się porozmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.