Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Województwo Zgierz

Ogromna strefa burzowa. Nad Zgierzem nawałnica z gradem!

Gwałtowne burze nad regionem

Nasi czytelnicy informują o nawałnicy, która przechodzi nad Zgierzem. Gwałtownym wyładowaniom atmosferycznym towarzyszy porywisty wiatr i opady deszczu z gradem.

– Po godz. 22 zaczęło bębnić w okna. Grad był wielkości przepiórczych jaj – napisał do nas zgierzanin.

Od kilku dni pogoda jest bardzo zmienna i niebezpieczna.

IMGW ostrzega. Ogromna strefa burzowa wkracza nad Polskę. Niszczycielska moc.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem niemal w całej Polsce. W czterech województwach obowiązuje alert trzeciego stopnia. Lokalnie mogą pojawić się trąby powietrzne.

Pogoda w Polsce jest dynamiczna, więc mapa burzowa opracowana przez synoptyków IMGW jest aktualizowana z godziny na godzinę. W nocy z 14 na 15 lipca w kraju utrzymywać się będą gwałtowne burze z ulewnym deszczem i nawałnicowym wiatrem. Miejscami spadnie grad. Istnieje też możliwość pojawienia się trąby powietrznej.

Burze z gradem o różnej intensywności prognozowane są w środę na większości obszaru Polski. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia obowiązują na terenie następujących województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego,kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, południowej części pomorskiego. la pozostałego obszaru Pomorza oraz województwa zachodniopomorskiego i dolnośląskiego wydano alert stopnia pierwszego.

Najtrudniejsza sytuacja ma być na Mazowszu, Śląsku, w województwie łódzkim oraz wschodnich powiatach województwa wielkopolskiego, dla których wydano alert najwyższego, trzeciego stopnia. Tam burzom towarzyszyć mają ulewne opady deszczu wynoszące przeważnie od 30 do 60 l/mkw., choć lokalnie dochodzące aż do 90 litrów na metr kwadratowy. Porywy wiatru wynieść mogą nawet 120 km/h. Miejscami padać będzie grad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.