Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Objeżdżają krajówkę po dziurach i błocie

Remont drogi krajowej 91 przysparza wielu kłopotów. Niecierpliwi kierowcy chcąc uniknąć stania przed światłami na odcinkach ruchu wahadłowego, szukają objazdów. Jednym z nich jest fragment ulicy Ozorkowskie Przedmieście biegnący przy komendzie policji do osiedla przy ulicy Dworcowej w Łęczycy.

Ruch na tym odcinku drogi jest ostatnio naprawdę duży, mimo katastrofalnej nawierzchni drogi. Na części wyasfaltowanej ulicy są spore dziury, na odcinku gruntowym dochodzi ogromne błoto, zwłaszcza w czasie ostatnich roztopów.

– Wolę ten krótki odcinek przejechać z prędkością 5 km/h, niż stać w niekończącym się korku na drodze 91 – komentuje pan Robert korzystający z alternatywnego przejazdu. – Wiem, że wybieram ten objazd na własne ryzyko, ale miasto mogłoby jakoś tę drogę wyrównać.

Urząd miasta na razie nie będzie podejmował działań, żeby w znaczący sposób poprawić przejazd w tym miejscu.

– W najbliższym czasie nie jest planowany remont całkowity tego odcinka ulicy, ponieważ służy jako jedna z niewielu alternatywnych dróg dla kierowców z powodu przeprowadzanego remontu drogi krajowej 91. Rozpoczęcie prac remontowych w tym czasie jedynie utrudniłoby przemieszczanie się kierowcom ulicami miasta. Ponadto, w drugiej połowie roku planowane jest rozpoczęcie budowy bloku TBS przy ulicy Dworcowej, wówczas ten fragment ulicy Ozorkowskie Przedmieście, będzie służył jako droga dojazdowa dla ciężkich pojazdów na miejsce budowy, co może dodatkowo zniszczyć nawierzchnię. Niemniej jednak, w celu poprawy warunków przejazdu, 21 stycznia została dokonana naprawa tego odcinka drogi wewnętrznej poprzez pokrycie go destruktem. Nie jest wykluczone, że w przyszłości podobne naprawy będą dokonywane – informuje magistrat.